Motto školy O nás Akcie Oznamy

Materská škola

O nás

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno- emocionálnej, intelektuálnej, morálnej, estetickej, rozvoja schopností a zručností. Utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie, pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.

Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0 pre predprimárne vzdelávanie.

V Školskom vzdelávacom programe sú rozpracované ciele predprimárneho vzdelávania, obsah výchovy a vzdelávania a organizačné formy predprimárneho vzdelávania.

Materská škola je trojtriedna. Poskytuje celodennú výchovu a vzdelávanie deťom vo veku od troch do šesť rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldennej výchovy a vzdelávania.

Pedagogický i nepedagogický zamenstnanci MŠ 2016-2017:

Pedagogický zamestnanci:

I. trieda (rybky) : Eva Belancová -  triedny učiteľ

Kristína Mišutková - učiteľ

II. trieda (žabky) : Margita Klobucká - triedny učiteľ

Andrea Rendeková - učiteľ

III. trieda (bociankovia) : Kamila Gaňová - triedny učiteľ ( zástupkyňa MŠ)

Alica Lokšíková - učiteľ

Nepedagogický zamestnanci:    Dana Gregušová - vedúca ŠJ

Lenka Hulínová - hlavná kuchárka

Slavomíra Hôrečná - pomocná kuchárka

Natália Gaňová - upratovačka

Materská škola je umiestnená v účelovej budove. Prízemie tvorí vstupná hala a dve šatne. Z chodby sa vchádza do triedy. Tú tvorí herňa a druhú časť stabilná spálňa, umyváreň, WC a zborovňa. Ďalšiu časť prízemia tvorí školská kuchyňa s príslušenstvom, kancelária zástupkyne školskej jedálne a kotolňa. Na poschodí sú umiestnené dve triedy, riaditeľňa, sklad pomôcok . Ku triedam patrí umyváreň a WC. Pri triede je umiestnená kuchyňka.

Areál materskej školy tvorí školská záhrada. Je vybavená pieskoviskom, šmykľavkou, hojdačkami, domčekmi, vláčikom, veľkou tabuľou a lavičkami. Jedna časť trávnatej plochy sa využíva na loptové hry detí.

KLIKNI A OTVOR:

Prava_a_povinnosti_deti_a_rodicov.doc