Mobilná hrnčiarska dielňa

Dňa 14.11.2023 triedy Bocianikov v rámci krúžkovej činnosti navštívila ľudová remeselníčka  p. Anna Čičková z keramickej dielne AC Keramika aj s mobilnou hrnčiarskou dielňou. Predviedla nám ukážku hrnčiarskej práce a prakticky deťom priblížila materiály a technológie ľudového remesla hrnčiarstva, ktoré patrí medzi najstaršie a najvýznamnejšie remeslá. Deti mali jedinečnú príležitosť vyrobiť si vlastnú misku na hrnčiarskom kruhu.
Za sprostredkovanie a zafinancovanie tohto neopakovateľného zážitku ďakujeme p. Janke Duníkovej. Fotky zo stretnutia nájdete vo fotoalbume.