Deň MŠ - FIDLIKANTI

Vo štvrtok 09.11.2023 sme pripravili pre deti v materskej škole veľmi milé, hudobné a poučné dopoludnie. Pri príležitosti DŇA MATERSKÝCH ŠKÔL navštívili našich škôlkarov hudobníci, ktorých poznáme z televízie JOJKO – FIDLIKANTI. Spoločne s nimi sme zistili, že deti folklór veľmi baví a inšpiruje. Všetci škôlkari prezlečení do prekrásnych ľudových krojov, dievčatá s vláskami vyzdobenými farebnými mašličkami nedočkavo čakali, kedy sa rozozvučia struny husličiek, cimbalu, píšťaliek, ba dokonca aj najväčšej píšťaly na svete – fujary. Deti si vystúpenie plné tanca a ľudovej hudby veľmi užili a oslávili sme tento sviatočný deň výnimočne - v duchu tradícií, ktoré formujú náš svet. Celý tento deň je zaznamenaný vo fotoalbume MŠ (video1, video2, video3).
Veľká vďaka za celý kolektív materskej školy patrí pani učiteľke Stanke, ktorá svojimi šikovnými rukami ušila krásne sukničky v ľudovom motíve  pre pani učiteľky.
p. učiteľka Ivka