Deň jablka

„Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené...
Takto sa spieva v tejto detskej pesničke o jabĺčku, ktorú spievajú všetky deti.
Dňa 20.10.2023 sme si v našej materskej škole pripomenuli DEŇ JABLKA prostredníctvom rôznych aktivít. Jablko si zaslúži aj našu pozornosť, pretože patrí medzi najzdravšie druhy ovocia. Celý deň bolo cítiť vôňu jabĺčok v podobe koláčikov, ktoré napiekli šikovné detičky spolu so svojimi maminkami, za čo sa im chceme veľmi pekne poďakovať, pretože aj vďaka ich ochote, sme mohli stráviť zdravý, maškrtkový deň. Každá pani učiteľka si pripravila rôzne úlohy pre deti vo svojej triede.
Najprv sme si s deťmi poobliekanými v červenej, jabĺčkovej farbe čo to o jabĺčkach povedali a potom sme sa spoločne pustili do plnenia úloh. Tento deň sme oslávili pesničkami, tancami, hrami a pochutnávaním si na jabĺčkových koláčikoch a mušte. Tento deň sme si veľmi užili a každé dieťa  si domov odnieslo medailu v tvare jabĺčka. FOTO
Veľmi sa tešíme, že sme sa do tejto celosvetovej aktivity zapojili aj my v našej MŠ.