Dopoludňajšie stretnutie s pánom policajtom

V pondelok 19.6. našu MS navštívil pán policajt npor.Mgr.Marián Frývald z Okresného a Krajského riaditeľstva PZ v Žiline, aby nás pomocou edukatívnych preventívnych videí oboznámil so základnými pravidlami správania sa účastníkov cestnej premávky, vďaka ktorým si deti uvedomili dôležitosť bezpečnostných pásov, autosedačiek, opatrnosti pri prechádzaní cez cestu a pod. Taktiež im priblížil pracovnú náplň príslušníkov PZ, ukázal im rôzne pomôcky ako sú napr. putá, obušok, píšťalka, reflexné vesty, ktoré policajti pri výkone svojej profesie používajú a v neposlednom rade si mohli všetci vyskúšať ako sa sedí v naozajstnom policajnom aute.
Toto dopoludňajšie stretnutie sa deťom veľmi páčilo. Veríme, že niektorí z nich sa o pár rokov pridajú k PZ SR a budú pomáhať a chrániť nás všetkých. FOTO