Voľby do rady školy

Vážení rodičia,
Rade školy pri Základnej škole s materskou školou, Kotešová 378 skončilo zákonom stanovené funkčné obdobie. Pre pandémiu COVID 19 pristupujeme k novej forme navrhnutia členov, ako aj k novej forme hlasovania pre vytvorenie rady školy.

Postup ustanovenia rady školy určuje vyhláška Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení.

Členmi Rady školy pri Základnej škole s materskou školou, Kotešová 378 majú byť:

• - dvaja zvolení zástupcovia pedagogických zamestnancov, jeden za materskú školu a jeden za základnú školu
  • - jeden zvolený zástupca nepedagogických zamestnancov školy
  • - traja zvolení zástupcovia rodičov za základnú školu, ktorí nie sú zamestnancami školy alebo školského zariadenia
  • - jeden zvolený zástupca rodičov za materskú školu, ktorí nie sú zamestnancami školy alebo školského zariadenia
  • - štyria delegovaní zástupcovia zriaďovateľa.

Pretože sa snažíme dodržiavať prísne epidemiologické pravidlá v základnej aj v materskej škole, zvolili sme následný postup volieb:

1. Prihlásenie kandidátov do rady školy zo zákonných zástupcov žiakov ZÁKLADNEJ ŠKOLY:
Do stredy  25.11.2020 do 12,00 hod. prijíma riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Kotešová 378 na adrese zskotesova378@gmail.com Vaše návrhy kandidátov na volených zástupcov rodičov do rady školy. Navrhnúť môžete viacerých kandidátov. Návrh bude obsahovať meno, priezvisko navrhovaného kandidáta a triedu, kde má navrhnutý kandidát dieťa. Do rady školy môžete navrhnúť aj samých seba.

2. Voľby do rady školy z kandidátov rodičov ZŠ budú prebiehať prostredníctvom hlasovania cez edupage. Podrobné pokyny na hlasovanie dostanú zákonní zástupcovia do správy edupage.

3. Prihlásenie kandidátov do rady školy zo zákonných zástupcov detí MATERSKEJ ŠKOLY:
Do stredy 25.11.2020 do 12,00 hod. prijíma riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Kotešová 378 na adrese zskotesova378@gmail.com Vaše návrhy kandidátov na volených zástupcov rodičov do rady školy. Navrhnúť môžete viacerých kandidátov. Návrh bude obsahovať meno, priezvisko navrhovaného kandidáta a názov triedy, kde má navrhnutý kandidát dieťa. Do rady školy môžete navrhnúť aj samých seba.

4. Voľby do rady školy z kandidátov rodičov MŠ budú prebiehať tajným hlasovaním dňa 27. 11. 2020. Zákonný zástupca sa po príchode do budovy materskej školy podpíše na prezenčnú listinu. Na vyhradenom mieste dostane volebný lístok s menami kandidátov a zakrúžkovaním vyberie z  volebného lístku jedného kandidáta. Volebný lístok vhodí do zapečatenej urny.

Po ukončení hlasovania volebné komisie volebné lístky spočítajú a vyhlásia nových členov rady školy za rodičov žiakov základnej i materskej školy. O priebehu hlasovania volebné komisie vyhotovia zápisnice.